| Andy778 a întrebat:

Am vrut sa reinstalez windows-ul si când toate datele sau sters s-a luat curentul
De atunci când deschid laptopul arată marca (Asus) si după apare tot ecranul negru
Ce pot sa fac?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| RedSkyRomania a răspuns:

Bună! Intră în boot menu (de obicei cu F2, F11/12 sau Esc), selectează unitatea de pe care instalezi windows-ul și reia procesul de instalare.

Dacă mai ai întrebări/probleme legate de tehnologie, poți intra pe http://redskytech.weebly.com/ și vom încerca să te ajutăm.

Funda?

8 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Instalarea era de pe stick? Nu mai porneste instalarea de pe stick sau DVD?
Daca era instalare de pe hard disk, atunci poate s-a sters ceva de de pe hard disk si atunci trebuie instalat windows-ul de pe stick sau DVD.
Presupun ca laptopul nu are baterie, altfel ar fi trebuit sa mearga instalarea fara probleme, chiar daca s-a luat curentul.

| Rommeo a răspuns:

Pai reia procedura de instalare a windows-ului.

| Andy778 explică (pentru Rommeo):

Dar nu pot deschide laptopul
Nu se mai deschide.

| RedSkyRomania a răspuns (pentru Andy778):

E posibil atunci să se fi blocat hard-disk-ul... Nu mai ai alt buton, de genul "Recovery", pe lângă butonul de deschidere?

| Andy778 explică (pentru RedSkyRomania):

De unde sa iau un CD de instalare windows?

| Rommeo a răspuns (pentru Andy778):

Pai atunci de ca ai acordat funda daca nu te a ajutat in rezolvarea probleme tale? Funda se ofera celui care ti a dat un raspuns pozitiv si ti a solutionat problema!

| Andy778 explică (pentru Rommeo):

Pentru ca am intrat pe site-ul lui si am vorbit cu el de aia

| Rommeo a răspuns (pentru Andy778):

Pai de ce m ai intrebat de unde poti lua un windows. Banuiesc ca te au ajutat persoana care tot invita pe toata lumea pe site-ul lui!