| abcfed a întrebat:

Am windows 10 si cand aprind calculatorul imi apare logoul de la windows si dupa in loc sa imi apara sa bag parola imi apare ecran negru si se incarca ceva ca si cum s-ar face update si dureaza cam o ora. Dupa asta ecranul se face negru complet si nu se mai intampla nimic, l-am lasat asa vreo 2 ore si tot nimic nu s-a intamplat. Nu am mai patit nimic de felul asta pana acum. Ce as putea face ca sa mearga din nou? Va rog sa ma ajutati!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un update complet poate dura mai multe ore.
Daca Led-ul Hard Disk-ului palpaie din cand in cand si/sau tasta NumLock schimba Led-ul NumLock la fiecare apasare, atunci inseamna ca lucreaza sistemul.
In schimb, s-au semnalizat deja blocari de sistem la windows-uri fake, poate fi si asa ceva.
Lasa-l, daca mai lucreaza, de seara pana dimineata, poate isi termina update-ul.

| gelu1970 a răspuns:

Daca folosesti w10 de ceva timp, si a mers bine, probabil ca e un update "ratat"

| CryssTy023 a răspuns:

Să reinstalezi Windowsul. Pentru că în sistemul tău a apărut o eroare care nu-i permite să Boo-teze!
Asta e cea mai simplă soluție.

| abcfed explică (pentru CryssTy023):

Am reinstalat windows, acum porneste normal, imi scriu parola dar dupa apare ecran negru doar pot sa misc mouse. E de la placa video?

| Bula a răspuns (pentru abcfed):

Seteaza rezolutia la una compatibila cu monitorul (Safe mode)

| abcfed explică (pentru Bula):

Cum intru in safe mode de pe w10 daca nu pot sa intru in desktop?

| abcfed explică (pentru Bula):

Odata mi-a dat eroarea:

ie4unit.exe - Aplication Error
The aplication war unable to start correctly (0x0000022).Click ok to close the application.
Asta imediat ce a aparut ecranul negru, dupa ce mi-a bagat parola.

| abcfed explică (pentru abcfed):

Mi-am*

| CryssTy023 a răspuns (pentru abcfed):

Eu nu cred că e de la Placa video dacă ție pînă la parolă îți arată. Tu windowsu acela l-ai mai instalat?

| Bula a răspuns (pentru abcfed):

La bootare, apasand F8.
( la pornirea calculatorului, imediat cand dispare textul afisat de BIOS)

| Bula a răspuns (pentru CryssTy023):

De la pornirea calculatorului si pana la aparitia desktop-ului sunt cel putin 4 moduri si rezolutii video, desktop-ul fiind cel mai mare si mai complex.