| ChristianXLX a întrebat:

Salut, deci am dat 3 restart-uri la pc pentru ca se oprea windows explorer si se oprea, apoi cand aprind de fiecare data calculatorul, apare primul mesaj ca si cum ar merge normal pe ecran, si se face ecranul negru inainte sa scrie windows is loading si sa se faca chestia aia cu cele 4 culori, se face negru si la unitate ramane si becul rosu si cel verde aprins, si ecranul ramane negru, aseara l-am lasat jumatate de ora asa si a ajuns intr-un final pe ecran, iar acum voiam sa instalez win dar nici acesta nu merge se incarca foarte greu apoi da o eraore puteti sa ma ajutati? care poate fi cauza, cum se poate remedia, de pe placa de baza am scos placuta ram am bagat-o la loc, am curatat de praf unitatea, am dat reset la bios

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Schimba hardul si o sa-ti mearga!

| MskDesign a răspuns:

Schimba hdd si cu acest videotutorial inveti sa-ti recuperezi fisierele de pe hdd-ul vechi:
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| DjNick112 a răspuns:

Nu cumva are bad-uri HDD-ul?

| ChristianXLX explică:

Cam cat este un hard? am de 1 TB acum in el. originalul, nu pot face nimic sa il salvez sau ceva? Daca ar fi sa iau HDD de 1TB cat m-ar costa.