| DeGea1 a întrebat:

Salut,
Am Windows 7 Home Premium pe 32 bit, si vreau sa imi pun Windows 7 Ultimate pe 64bit.
Am boot at windows ul pe stick, dau restart la pc, apas F12 si imi aleg de pe ce sa boot eze si imi apare "Press any key to start boot... " insa nu e aprins niciun beculet la tastatura si nu merge.
Ce trebuie sa fac?
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai ai pus legacy in BIOS la USB?

| Jipa95 a răspuns:

Ai tastatura pe usb? Unele sisteme in momentul in care vrei sa faci boot de pe o asemenea tastatura nu merge. Iti recomand sa imprumuti de la cineva o tastatura PS2.

| DeGea1 explică (pentru Jipa95):

Da, e USB. Cum adica tastatura PS2?

| Jipa95 a răspuns (pentru DeGea1):

Adica de aceea cu mufa ca in primul exemplu de aici : https://www.google.ro/......ps?/search

| K0sti a răspuns (pentru DeGea1):

Adica PS2!

| halogen001 a răspuns:

Totusi, cand ai apasat F12 a mers tastatura, deci ar trebui sa mearga in continuare. E posibil sa mearga dupa o resetare bios, e posibil sa mearga daca schimbi portul USB unde e tastatura sa fie pe primul port usb din stanga sus sau incerci toate pozitiile, in bios trebuie activat "USB legacy devices" (PS2 e o mufa rotunda nu e ca la usb dreptunghiulara)