| NooneLikesMe a întrebat:

Am windows 7 so vreau windows xp. Cand instalez, la scurt timp de la incaputul instalari imi da blue-screen. Ce sa fac? De ce da blue-scree?

9 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Intra in bios si schimba modul hard-disk-ului din ahci in ide.

| LucianStroe a răspuns:

In curand Windows XP o sa ramana fara suport, adica nu se vor mai emite update-uri, deci nu e recomandat sa inlocuiesti un sistem de operare nou cu unul vechi.

| RazvanCTC a răspuns:

Incearca sa bagi alt Windows Xp si incearca sa bagi Windows XP Profesional SP3

| NooneLikesMe explică (pentru RazvanCTC):

Am Windows xp SP3 si Nu merge... Da blue-screen.Pls ajutati-ma...

| RazvanCTC a răspuns (pentru NooneLikesMe):

Fa-ti alt windows xp pe alt Cd si incearca Xp sp2 si app ce sistem ai?

| RazvanCTC a răspuns (pentru NooneLikesMe):

Da-m add razvi_lazvi@yahoo.com si o sa iti explic in 2 minute

| NooneLikesMe explică (pentru RazvanCTC):

Am procesor de 2.00 Ghz inel, 4gb ram, placa video de app. 1600 mb hard de 500gb, si m-am saturat de windows 7 sad, vreau xp neaparat.

| Dragotinovici a răspuns:

Vezi sa n-ai probleme cu racirea, blue screen iti da cand se suprasolicita o componenta ( tine de securitate ) daca n-ar fi blue screen, ti s-ar fi stricat pc-ul de mult, daca e sa ai probleme cu racirea happy

| NooneLikesMe explică (pentru Dragotinovici):

Crede-ma ca nu e de la asta, pentru ca imi da asa ceva doar cand instalex windows xp, cand instalex alte sisteme de operare, sau alteva nu imi da.
PS:nu mia mai dat niciodata