| Junseng a întrebat:

De ce cand instalez Windows 7 dupa ce isi face toate operatiunile la ultima("Completing installation...)dupa un timp imi da blue screen cu eroarea ***STOP...mai departe cred ca stiti? Nu pot sa intru pe desktop,am Asus, UEFI si am mai instalat windows-ul acesta si nu am patit asta niciodata.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problabil e prost installerul de la windows sau pc-ul tau are probleme sau e slab. Iti recomand sa iei alt installer de windows poate daca iti merge bine pc-ul iti poti instala windows 10

| Junseng explică (pentru anonim_4396):

Am mai instalat windowsul asta tot pe PC asta de multe ori, dar nu inteleg ce are acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e laptop, intra in bios si activeaza Legacy Boot (nu stiu exact prin ce sectiune e)

| Junseng explică (pentru anonim_4396):

E PC de tip Desktop

| CodreanuC a răspuns:

Ti-ai formatat hardiskul inainte de de instalare? Formateazal ca poate ai niste file probleme in PC care iti creaza probleme

| Junseng explică (pentru CodreanuC):

Si cum fac asta? Pentru ca nu pot sa intru pe desktop si nici CMD nu pot sa folosesc.

Răspuns utilizator avertizat
| CodreanuC a răspuns (pentru Junseng):

Tu cum instalezi windows-ul? nu folosesti o comanda de boot sau setezi din bios si dupa bagi cd-ul sau introduci stick-ul si ti se incarca fisierele de windows dupa care incepi instalarea?