| EduardJackson a întrebat:

As avea si eu o intrebare pentru cunoscatori.
Deci, in prezent filmez cu OBS iar rezolutia monitorului este 1920x1080 (1080p) iar cand filmez cu aceasta rezolutie, cam sacadeaza. Pentru a nu a sacada, de cele mai multe ori setez rezolutia in OBS la 720p si la joc la fel si nu mai am probleme.
Intrebarea mea este urmatoare: Daca-mi iau o placa video mai buna, s-ar rezolva aceasta problema? M-ar ajuta acest lucru, adica sa filmez lejer 1080p 60fps? Ce parere aveti.

Răspuns Câştigător
| AskIT a răspuns:

Normal la o filmare Full HD placa video este solicitata mai mult fata de 720p, daca vrei sa nu mai ai probleme iti trebuie o placa video mai buna. De preferat era sa postezi aici configuratia sistemului.

| EduardJackson explică (pentru AskIT):

M-am asteptat la asta dar am vrut sa fiu sigur daca ma ajuta placa video la asta.
Am placa video integrata cu porcesorul asta http://www.pcgarage.ro/......37ghz-box/

| AskIT a răspuns (pentru EduardJackson):

Daca vrei sa nu mai ai probleme iti recomand sa iti cumperi o placa video dedicata