| danutzdanutzz731 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu daca sunt compatibile urmatoarele placi video : GIGABYTE Radeon R7 240 OC 2GB DDR3 128-bit si GIGABYTE Radeon R7 250 OC 2GB DDR3 128-bit v3 pe placa de baza GiGABYTE GA-H61M-DS2V. Si care dintre ele mi-ati sugera sa cumpar in functie de calitate/pret.
Va multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ambele placi video sunt compatibile. Ca si performante, mergi pe r7 250. Este cu aprox. 50-60% mai performanta decat 240-ul. Iar de asemenea modelul de 250 http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ este cu aprox 25% mai performant decat modelul cu memorie ddr3

| danutzdanutzz731 explică (pentru Jipa95):

Auzi ce zici de placa asta,
GIGABYTE GeForce GT 730 2GB DDR5 64-bit
e mai buna decat celelalte?

| Jipa95 a răspuns (pentru danutzdanutzz731):

Nu. Nu vezi ca e doar pe 64 biti?