| CosminCConstantin a întrebat:

Salut,as dori si eu sa stiu cum fac un dvd bootabil cu Windows Xp.Am arhiva de la windows.As dori sa imi explicati cum fac si ce program mi-ar trebui. Explicati-mi pe pasi plssss

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde stai in ce oras?

| K0sti a răspuns:

Iti explica Google, exista tutoriale, ia de cauta! Trebuie sa fie imagine, nu arhiva!

| YoungCaesar a răspuns:

Creezi un.ISO file cu daemon tools sau ceva de genu (google is my friend), downloadezi Ashampoo Burn Studio (free) sau Nero 7, acolo selectezi crearea unei imagini (create iso file/cd, ceva de genu) si selectezi fisierul proaspat facut de tine (.iso)

Bafta!

| CinevaNou a răspuns (pentru YoungCaesar):

Si sectorul de boot cine il face?

| YoungCaesar a răspuns:

Nu-i nevoie de niciun sector boot. Sector boot-ul se face atuncia cand cand il scrii fara iso. Deci, cand creezi un iso dupa sistemul de operare n-ai nevoie de sector boot, asta nu este cel mai rapid mod dar ii cel mai simplu, cand faci un DVD fara.ISO atuncia ai nevoie doar de sector boot.

| YoungCaesar a răspuns:

Dar in primul rand, daca este in arhiva, faci un unRar pe desktop intr-un folder si dupa ce termini continui cu cele scrise de mine. Daca intelegi mai bine dupa video cauta pe Google : How to make ISO file si How to burn windows iso.

| CinevaNou a răspuns (pentru YoungCaesar):

Dude, dar poate nu are imaginea iso arhivata, ci direct fisierele windowsului.

| YoungCaesar a răspuns:

Exact,si din fisiere face un iso file. Te rog, crede-ma, eu asa fac si stiu ce vorbesc.