| greatLOL a întrebat:

Heey,TPU!big grin Am un laptop cu windows 7 preinstalat de catre Carrefour, a expirat garantia si vreau sa ii pun Windows XP.Am facut un DVD Bootabil cu Windows XP SP3 si nu stiu cum sa fac sa il deschida.Help! Cred ca e o optiune din BIOSwinking^^

3 răspunsuri:
| Nickwmw a răspuns:

In mod normal trebuie sa booteze singr, dar daca nu e asa, atunci cand porneste pc-ul aper in mod repetat tasta DEL pana intra in bios dupa care cauti optiunea boot from CD/DVD(e printre primele) si dai save and exid, iar apoi cand il pornesti te va pune sa apesi orice tasta entru a boota de pe cd/dvd( asta doar in cazul in care ai facut in prealabil un cd/dvd bootabil)
sper ca am fost de ajutor

| greatLOL explică (pentru Nickwmw):

Multumesc.Intre timp ma descurcasem singurhappy Vreau sa instalez un nou Windows pentru ca:1. Windows 7 mananca din memorie(si asa are putina)2.Nu prea imi place.Dar acum, dupa ce isi load-eaza toate fisierele alea(cand e ecranul albastru)imi da o anume eroare.Am cautat pe Google despre ea.Am niste virusi in el(cand eram mai mic instalam toate toolbar-ele de la Babylon si toate ca.caturile) si mi-a intrat un malware(nu mai pot intra pe nici un site de pe google.Ma intra pe altceva.Am Windows 7, XP si Antivirus Bitdefender Total Security 2012 Original(nu e piratat) dar tot nu il remov-eaza(pe Domnu' malware).straight face Si pe calculator mi-a intrat un troian de la un joc descarcat...Era prea scump pe piata atunci si l-am downloadat.big grin Continea un troian.Am reinstalat Windows-ul(pe care il am momentan)si merge mai bine ca niciodata:X. Oricum iti multumesc pentru ajutorul acordat. Daca m-ai putea ajuta si cu dezinfectarea laptop-ului.Ai fi th3 b3sT

| Nickwmw a răspuns:

Incearca asta pentru virusi, la mine merge perfect http://download.cnet.com/......04572.html