| AndreiEi a întrebat:

as vrea sa comand un telefon de pe GearBest mai exact Leagoo Lead 7 care costa 130$ si m-ar interesa cat costa transportul si daca nu e o pacaleala, adica in loc de telefon sa gasesc un castravetelaughing) si daca ofera garantie la telefon. Multumesc si Funda

Răspuns Câştigător
| Balan_Sorin_1983 a răspuns:

De primit il primesti DAR:
1. Ideal ar fi sa-l platesti prin paypal in caz de ceva sa iti poti recupera banii. Tine cont si de faptul ca dolarul a ajuns la o valoare de peste 4 lei.
2. Transportul poate fi prin posta sau curier. Daca il comanzi cu orice altceva in afara de PostNL e posibil sa trebuiasca sa platesti taxe vamale pentru el. Prin PostNl ajunge cam in 20-30 zile si transportul e de regula gratuit.
3. In caz ca o sa ai nevoie de garantie trebuie sa-l trimiti in China. Posta la dus e vreo 70 lei din cate stiu si la intoarcere platesc ei.
4. Avand in vedere ca nu e o firma foarte cunoscuta nici in China trebuie sa-ti asum riscul de a nu gasi o comunitate dezvoltata pentru el (custom rom-uri, tweak-uri, update-uri, accesorii, etc).

Eu am comandat unul acum o saptamana de pe igogo.es. Cu niste cupoane de reducere ("preview" plus inca unul de 10% reducere pentru abonarea la newsletter) l-am scos la 80.30 euro (363 lei). Partea proasta e ca probabil voi plati vama pentru el pentru ca nu aveau postnl ca modalitate de trimitere. Daca te gandesti sa iei de pe igogo.es te avertizez ca site-ul e numai in spaniola si nici comunicarea cu ei nu e stralucita.