| RamCharan11 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi cumpar o placa video destul de buna pentru gaming, dar nu stiu ce placa video sa cumpar, sa se potriveasca cu pc meu:
-Procesor: AMD Athlon 64X2 4600+ Dual core
-Placa de baza: Socket AM2
-Ram: 4g DDR2
-NVIDIA GeForce Gt 520, 1gb,ddr3
Daca imi puteti recomanda ceva, sa coste in jur de 300-500 lei. Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu te arunca sa cumperi ceva peste 300 lei, caci te va trage procesorul in jos.
Pana in 300 lei ai un r7 240 1gb GDDR5 de la sapphire.
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Eu o am pe un Asus p5kpl-vm, e8400, 4gb ram ddr2, si chiar si asa in unele jocuri sunt tras in jos de procesor.
Tu ai un procesor si mai slabut fata de e8400-ul, meu si de aceea ti-am si spus sa nu te arunci la o placa video precum r7 260x, etc.

bafta!

| RamCharan11 explică (pentru Jipa95):

Mersi mult, dar stii daca imi va rula Wwwe 2k15?

| Jipa95 a răspuns (pentru RamCharan11):

Il duce, si chiar surprinzator de ok. Eu l-am rulat pe full hd cu setarile pe low cu un framerate de 30-35fps.

| RamCharan11 explică (pentru Jipa95):

Cu pc meu, doar schimb placa video, sper sa fie ok.

| RamCharan11 explică (pentru Jipa95):

Sigur se potriveste cu pc meu, sa nu il cumpar degeaba?

| Jipa95 a răspuns (pentru RamCharan11):

Sigur ca da. Are aceeasi mufa de conectare ca si la gt 520 ( PCI-e )

| RamCharan11 explică (pentru Jipa95):

Ok, mersi, imi poti recomanda un Procesor sa fie maxim 200-300 lei, as vrea sa le cumpar pe rand.