| maddog95 a întrebat:

Ok deci dupa o groaza de timp pierdut pe internet am gasit configuratia asta, fiindca nu ma prea pricep as vrea sa stiu daca ii ok pentru un pc aproape mediu de gaming si daca se potrivesc componentele intre ele si daca nu ce mi-ati putea recomanda, nu is un impatimit al jocurilor deci daca grafica merge pe mediu sau max ii super nu imi trebuie grafica ultra sau astfel de chestii laughing sa mearga wow-u si minecraftu.Procesor AMD Athlon II X2 250 Dual Core, 3000 MHz, socket AM3, BOX
Placa video MSI nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Placa de baza Asrock N68-VS3 FX, socket AM3
Memorie Elixir 2GB, DDR3, 1333Mhz, PC10600

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Pentru jocurile astea iti e foarte buna configuratia, poti juca linsitit si Diablo 3 sau Starcraft 2 pe detalii medii-high. Singura chestie pe care trebuie sa o verifici este daca placa de baza are slot-uri care suporta memorie ddr3 si slot pci-expres sau 2.0. ori 3.0 cat are placa video happy

| maddog95 explică (pentru Generalul):

Pai m-am uitat si la placa video spune

PCI Express 2.0 x16 iar la placa de baza scrie doar PCI Express deci se potrivesc?

| Generalul a răspuns (pentru maddog95):

Da, pe PCI expre merge si 1.0 si 2.0 si 3.0 happy