| AlexMercer a întrebat:

As vrea sa imi cumpar PC din piese peste 2-3 saptamani, m-am hotarat la majoritatea componentelor:
Core i7 4790K (o sa fac ceva OC)
palit GTX 980 Jetstream (placa video, poate ceva oc) (rosie la culoare)
MSI Z97S krait (placa de baza)
Sirtec high power element smart 750W (sursa)
8GB DDR3 HyperX (rosu la culoare)
Hdd de 1TB
Dar nu stiu ce carcasa sa aleg, sa se potriveasca la culori cu ramii si placa video si sa aiba macar fan cu led in fata si in spate. Puteti sa imi recomandati voi o carcasa cu cele mentionate mai sus? (adica a aiba leduri rosii in fata si spate, si sa nu coste prea mult.) Sistemul este pentru gaming extrem
Bugetul este de max 6000 de lei. Multumesc mult!

trifu.cristi este conectat acum Adaugă la reputația lui trifu.cristi Raportează post

1 răspuns:
| Adrian282003 a răspuns:

O carcasa super, rosie pentru gaming este NZXT H440