| Stegaru_Mihai_1999 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un nou procesor, fiindca acesta este cam vechi si nu este asa de bun. Am idee cum as putea sa il instalez, fizic, dar nu stiu ce se va intampla dupa instalare. Va trebui sa imi instalez din nou sistemul de operare? Sau o sa mi-l recunoasca direct?

2 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

Nu e necesar sa reinstalezi sistemul de operare. Cu privire la alegerea procesorului ai nevoie de ajutor?

| Stegaru_Mihai_1999 explică (pentru EusebiuPWN):

Ziua de instalare a venit. Instalarea a decurs super ok. Procesorul este un i5 2400 quad core pe socketul 1155. Am intrat in task manager sa vad cum se comporta procesorul si am vazut ca erau doar 2 nuclee si 2 threaduri in folosinta. Am intrat in msconfig si imi zicea acelasi lucru. Doar 2 nuclee si 2 threaduri fara a putea sa selectez 4. Crezi ca o reinstalare a sistemului de operare ar repara aceasta problema?