| Zinv a întrebat:

Salut.
As vrea sa investesc putin in cripto.
As dori niste informatii, va rog.
1. In ce moneda sa investesc mai mult, eu m-am gandit la BTC si ETH.
2. Ce aplicatie e mai buna, Coinbase sau Binance? sau alta?
3. daca investesc si vand, pot sa scot banii pe card? Pot sa bag bani intr-o aplicatie de pe card sau am nevoie de altceva?

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Cumpără ruble sau grivine
Bani de la Ucrainei
Că o să se termine cu războiul asta într-o zi doua
Lumea o sa și uite că a fost gâlceavă
Și gata creste cursul faci bani

| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Depinde de suma, dar ideal e sa te intinzi pe cel putin o duzina de proiecte diferite. De acord cu BTC, ca il poti folosi la o gramada de chestii. Si ETH pare ok pe termen lung, dar prin lung inteleg macar 1-2 ani.
2. Daca tot te dai pe Binance, vezi si la ce ai high yield si baga si acolo ceva-ceva. De exemplu la AXS ai in momentul asta vreo 75% pe an si chiar si 120 (sau asa am prins eu acum vreo luna-doua) pe an dar la perioade mai scurte si volum mai mic.
3. Tu zici de hit/run aici, nu de investit. Practic, e bisnita cu crypto. happy Nu judec, ma amuz. Pentru asta, as recomanda sa te arunci in monede mici si dubioase. Daca BTC sare cu 20%, sunt sanse mari ca alea mici sa sara cu macar de 2-3 ori mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Bariel a răspuns:

Daca nu ai putina experienta de analiza tehnica, nu are rost.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Lasa dracul crypto-ul si investeste in aur.

| FlorinPATRON a răspuns:

4. nu mai investi