| Gabi_Arvinte_1990 a întrebat:

As vrea sa rulez windows 7 pe un calculator care foloseste windows xp, exista un program sau mai multe care sa ma ajute? Dau funda

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca calculatorul se preteaza la asa ceva, atunci poti instala si windows 7. Alta metoda nu exista.

| horia2012 a răspuns:

Daca calculatorul tau suporta W7, il instalezi. Daca vrei sa vezi daca merge si cum, instalezi virtual box. Creezi o masina virtuala cu programul asta gratis si in ea instalezi W7.
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

| Gabi_Arvinte_1990 explică (pentru horia2012):

Nu imi suporta windows-ul virtual box

| horia2012 a răspuns (pentru Gabi_Arvinte_1990):

Atunci descarca asta care merge sigur pe PC. E asemanator cu virtual box:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=4580

| DayAfterDay a răspuns:

Specificatiile prima oara.
Trebuie sa ai grija de el.
Fara hackuri pentru jocuri.
Fara site-uri +18 ca si alea au o gramada de virusi.
Si sa nu iei file de la persoane necunoscute.
Si MSE (Microsoft Security Essentials) e free si e bun