| kruspe a întrebat:

As vrea sa stiu daca windows-ul ar trebui reinstalat o data la cateva luni, asta daca nu este o varianta cu licenta, evident. Daca am erori in laptop, eventual virusi, e musai sa reinstalez windows-ul ca sa mearga iar ok? Sau am alte variante? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Pai ce sa zic, utilizez si windows cu licenta si fara, ele nu au o anumita limita gen "in 2 luni trebuie reinstalat ", de obicei reinstalezi cand ai virusi, registrii prea multi ( merge greu ), programe instalate peste tot... daca tu vei lucra numai in office toata ziua nu ai treaba cu windowsu tine si 2 3 ani, dar daca te apuci sa iei tot felul de programe, jocuri, muzica, filme, virusi, automat la un anumit timp se misca mai greu, si atunci cere un backup si o instalare... sper ca ti-am fost de ajutor. Instaleaza windows 7 pe laptop o sa iti placa mult si merge f f f bine si e super securizat.

2 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Daca intretii bine iwndowsul poti sa-l tii si cativa ani buni fara reinstalare! Ca s ate feresti de virusi ia-ti un antivirus bun si foloseste un program de curatat pc gen ccleaner si ceva de dezinstalat mai performant cum este revouninstaller si garnatez ca daca le folosesti periodic scanezi pc-ul de virusi periodic si iii mai dai si o defragmentare din cand in cand va merge bine cateva luni bune!

| Alphawolf a răspuns:

Nu este neaparat nevoie sa-l reinstalezi. Virusi te scapi de iei cu un antivirus bun sau mai poti cu un removal tols. Cauta prog asta KASPERSKI REMOVAL TOOLS pe net ca este free si este foarte bun cu el te scapi de virusi. Sa faci ordie in calculator foleseste programele astea: TuneUp Utilities, Uniblue Registry Booster.