| Vali222005 a întrebat:

Salut!
As vrea sa vad recomandările voastre, ce laptop recomandați la 3000-4000 de lei pentru programare

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai vrea cu Intel sau amd?

| Vali222005 explică (pentru sierra1):

Nu mă pricep, care e bun

| sierra1 a răspuns (pentru Vali222005):

Ia Intel i7, 16G ram, asta e esențial

| GPA a răspuns (pentru sierra1):

Https://www.cpubenchmark.net/......3657vs3456

Rupe Ryzen-ul, i7 10750H, cu cel puțin 5000 :)))))), stai liniștit.
Ryzen 7 4800H și i7 10750H sunt gamele de vârf între 3000-4000 lei. Respect AMD pentru că au reușit să ajungă ceva mai sus decât Intel cu 7nm mai puțin, Intel au rămas repetenți cu 7 clase.

| sierra1 a răspuns (pentru GPA):

Fuștare cu amd-urile tale!

| sierra1 a răspuns:

Ia uite cum te așsteaptă aici, toate-s RA-CHE-TĂ!

https://www.emag.ro/......priceasc/c

gafa maximă posibilă ar fi să iei cu procesor de la amd!

| GPA a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D706W7MBM/

Acoperă toate cerințele, programare, gaming, streaming, office work, photo/video editing.
Dacă te interesează și gamingul, îți sugerez să mai cumperi o memorie RAM de 8Gb pentru a face Dual Channel. De la single la dual channel, diferențele sunt colosale în jocuri care mănâncă mai multă memorie RAM, prin urmare, mai multă lățime de bandă.