| Anonimus11111 a întrebat:

Ce laptopuri pentru gaming imi recomandati la pretul de 3000 lei? Laptopul o sa-l folosesc mai mult pentru internet, filme, muzica si in anumite momente pentru jocuri. Pentru cei care aveti experienta imi puteti spune daca acest laptop ar face fata cerintelor jocului GTA V ( adica sa il ruleze la setarile maxime ale jocului? )

--- http://www.emag.ro/laptop-asus-cu-procesor-intel-174-cor e-small-sup-tm-sup-small-i7-3630qm-2-40ghz-ivy-bridge-4g b-750gb-nVIDIA-geforce-gt635m-2gb-free-dos-k75vj-ty083d/ pd/EN9RKBBBM/.

Multumesc! Astept recomandarile voastre! Votez cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

E ok cel pe care l-ai ales de la eMAG! Pentru gaming intens nu ai prea multe optiuni in buget! Poti sa mergi cu incredere pe Asus-ul acela! Succes!

| Anonimus11111 explică (pentru laptopnews):

De asemenea m-as orienta spre acest laptop http://www.mediadot.ro/......40m-2g-gri
Insa de obicei modelele Acer vin cu sistem de operare linux. As putea sa pun un alt sistem de operare cum ar fi : xp, vista, win 7 sau win 8? Si daca se poate pune un alt sistem de operare, acesta schimba intr-un fel performanta laptopului? Astept raspuns! Multumesc!

| laptopnews a răspuns (pentru Anonimus11111):

Poti sa pui ce sistem de operare doresti! E de preferat sa il cumperi cu sistemul de operare preinstalat, dar nu e o regula. Poti sa iti pui ulterior SO dorit. Performantele nu vor fi influentate. Din cele 2 propuse de tine, as merge pe primul model. Succes!

| laptopnews a răspuns (pentru laptopnews):

Multumim pentru fundita!

4 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Iti recomand sa iei de la un magazin serios si de incredere, care mai are si preturi foarte mici, cum e Mediadot.
Laptop as lua asta: http://www.mediadot.ro/......0m-2g-gri/

Bafta!