| Iulio01 a întrebat:

As vrea si eu sa imi spuneti o placa video in jur de 90-100 de lei la mana a doua care sa ruleze jocuri de prin 2009-2010, CS GO, Dota 2.
Stiu ca bugetul e foarte mic, dar vreau neaparat sa o iau zilele astea.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce fel de placa video este compatibil cu placa de baza a calculatorului: tip AGP sau PCI Express?
Daca ti-i reglat bine BIOS-ul calculatorului, atunci aceste jocuri functioneaza foarte bine cu o placa video cu 512 Mb memorie RAM, dar chiar si cu una de 256 Mb (in functie de sistemul de operare folosit si reglajele placii video). O asemenea placa poti gasi la cateva zeci de lei la aterielele de service, ramase de la altii, din upgrade-uri. Trebuie sa targuiesti putin si poti avea succes daca te plac.winking

| KIibrDM a răspuns:

Asta ar trebui sa duca titlurile mentionate: http://olx.ro/......5vRBu.html

| HaSClau a răspuns:

Cauta o placa Nvidia pana in 1gb probabil ajunge pana pe la 100lei.
Dar trebuie sa ti-o iei in functie de placa de baza, ram si procesor.

| AleXu224 a răspuns (pentru HaSClau):

Totusi sa nu iei o placa de 1gb DDR3 ci DDR5, iar de la AMD ai putea lua un Radeon HD 7750-7770