| Jokers666 a întrebat:

Salut! M-am gândit în dimineața asta îmi deschid laptopul și l-am deschis, a fost totul ok și după vad dintr-o odată ca se stinge singur și când vreau apăs butonul de pornire sa repornesc, mi se aprinde un bec de culoare galbena și am bagat și am bagat și cablul de alimentare în el. Poate e ceva bateria descărcată și nu se întâmplă nimic, ca normal treaba când bag cablu de alimentare mi se aprindă un bec albastru dar nu se aprinde și mi se aprinde tot becul ala galben când apăs pe butonul de pornire. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| pufulescu0o a răspuns:

Poate bateria este complet goala si atunci trebuie sa il lasi cateva ore la incarcat inainte sa il pornesti.
Sau mai e o posibilitate, bateria e goala dar nu asta e problema, ci faptul ca incarcatorul nu bagă curent. Poate stecherul nu e bagat bine in priza.

| Jokers666 explică (pentru pufulescu0o):

Da bateria e goala dar nu știu ce are încărcătorul de nu încărca?

| Jokers666 explică (pentru pufulescu0o):

Ai insta ca să îți arat cum sta treaba cu problema mea?

| pufulescu0o a răspuns (pentru Jokers666):

Din pacate nu am.

| pufulescu0o a răspuns (pentru Jokers666):

Mda, sunt mai multe posibilitati. Se poate sa fie si incarcatorul defect, sau mufa de incarcare in sine.