| rrrrares33 a întrebat:

Salut,
Astazi am facut update la placa video de la NVidia si dupa ce s-a terminat updatul nu mia mai mers sa intru pe jocuri.
Cum pot sa rezolv problema? Ajutor!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt doua solutii:
1. Intrii in Accessories/System tools/System restotre si-i dai sa reastaureze Windowsul la o data anterioara instalarii update-ului.
2. Intrii in Control Panel/System/Device Manager si-i dai uninstall placii video facand click dreapta pe ea.
Dupa acesta poti sa incerci acesta metoda:
Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

2 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Daca ai Windows mergi la Device Manager da clic dreapta pe video, se va deschide o fereastra si de acolo cauti sa revii la vechiul driver.
Bafta.

| robytoby a răspuns (pentru robytoby):

Am uitat sa-ti spun, in fereastra deschisa da clic pe tabul Driver apoi pe Roll Back Driver.
Bafta.