| AndreiAndrei89 a întrebat:

Astazi cand am aprins pc-ul nu mi s-a mai aprins si am vazut ca nu mai functioneaza ventilatoarele de la placa video sau cooler, decat ventilatorul de la sursa mai functioneaza.Din ce cauza este? De la sursa sau placa de baza?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ventilatorul procesorului are tendinta sa se miste la apasarea butonului de pornire, atunci probabil ai o piesa cu scurtcircuit si protectia decupleaza.
Daca insa ventilatorul coolerului nu se misca deloc, atunci se poate banui circuitul de pornire (butonul de pornire-placa de baza, sursa de curent).
Trebuie incercate toate componentele, pe rand, decuplate. La care revine, e defect sau gresit conectat.