| anonim_4396 a întrebat:

Astazi cand am deschis pc-ul si m-am uitat in securitate la disc local 1, am gasit ceva necunoscut numit "batch". Avea control total. Nu puteam folosi chrome, antivirusul, sa descarc ceva cu internet explorer, nimic. Azi am schimbat windows-ul, dar am vazut din nou acel "batch". Stiu sigur ca este un virus, dar nu stiu cum pot scapa de el. Am incercat 3 antivirusuri si nu au putut detecata nimic.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Încearcă cu Kaspersky virus removal tool. Nu e un antivirus propriu-zis e o unealtă foarte puternică de devirusare folosită de profesioniști.
Îl descarci de pe site-ul lor oficial. Dacă nu funcționează nici un browser îl descarci pe un alt dispozitiv, îl pui pe un stick și îl transferi pe PC-ul infectat. Îl rulezi și vezi ce găsește.
Dacă nici ăsta nu merge atunci nu știu ce să te sfătuiesc!
Succes!
happy

| DoarAlin a răspuns (pentru gabicoo):

Multumesc, am scanat, nu a gasit niciun rezultat. Insa inainte de ati vedea raspunsul, am folosit malwarebyes. A detectat 5 fisier pup. Nu stiu daca de la alea or fi fost.

Răspuns utilizator avertizat