| Mat3w a întrebat:

Aveti idee cum pot sa imi maresc viteza de download? Eu stau in curte cu varul meu si el are viteza de download de 6-7 mb iar eu am 2mb. Cel de la internet a spus ca viteza va fi aceeasi pentru amandoi dar vad ca nu este deci daca aveti idee ce as putea sa fac pentru ca nu mi se pare corect ca el sa aiba o viteza mai mare din moment ce platim aceeasi suma de bani! Multumesc anticipat big grin

9 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Poti suna la cei de la care au internet, si sa le spui problema.
Daca nu merge, le poti spune sa-ti mareasca viteza de la net, normal, o sa platesti putin mai mult, dar asta e, daca vrei viteza la net, platesti.
La fel mi s-a intamplat si mie, aveam viteza 6-7 mb, acum am 10, dupa ce am sunat la cei de la Romtelecom, pentru ca am net de la ei, nu am platit mult, parca cu 10 lei mai mult, dar a meritat, acum merge struna, descarc prototype in aprox 2 ore, si inainte imi lua 7-8 orestraight face

| Nymeria a răspuns:

Cel mai simplu e sa-ti pui RAMI si sa downloadezi Opera sau Google Chrome

| suntserios a răspuns (pentru Nymeria):

Ce legatura are RAM ul si bowser ul cu viteza de net?

| edoru a răspuns:

Daca esti conectat wireless, e fireasca viteza de 2mb.

| Derpinescu a răspuns (pentru edoru):

Eu am wireless si imi descarca cu minim 5 MB/s si am trendnet nu e printre cele mai bune wireless-uri, deci nu are nici o legaturawinking.

| AlexandruChiser a răspuns:

Ca sa iti maresti viteza de download, trebuie sa iti maresti "banda". Nu exista programe care sa-ti mareasca viteza happy

| Mat3w explică (pentru AlexandruChiser):

Cum imi maresc banda laughing))

| AlexandruChiser a răspuns (pentru Mat3w):

Suni la furnizorul de internet, si ceri o marire de abonament happy. Referior la raspunsul lui edoru: sunt pe wireless si am viteza de download 4+ (de cele mai multe ori).

| Mat3w explică:

Am rezolvat-o era de la windows big grin mersi oricum pentru sfaturi!