| Juny0 a întrebat:

Salut, baieti si fete!
Am si eu o rugaminte la voi, pentru o parere!
Tot incerc sa-mi conving parinti sa-mi de-a niste bani pentru o tableta grafica!
Dupa ei, nu este nici o diferenta intre mouse si tableta.
Va rog, spuneti-mi este o diferenta intre mouse si tableta daca lucram in PS (Photoshop) sau alte programe de grafica si desing?
(Am putea lua un ex. despre web-desginer la template, care e mai bun?)

P. S.: Dau si funda laughing fiinda stiu ca pe site e la fel de valoros ca dolarul.

Răspuns Câştigător
| tiger010 a răspuns:

Salut.

Poi, cu o tableta grafita poti face mai multe ca cu un mouse in PS.
Daca ai talent la desen, iti este mult mai util o tableta grafica decat un mouse.

PS: Ca sa-ti convingi parintii sa-ti dea bani pentru tableta, arata-le ce poti face pe o foaie de bloc de desen cu un creion, apoi fa acelasi desen intr-o foaie de lucru in PS cu mouse-ul. Si apoi spune-le astfel: "Care arata mai bine?"... si crede-ma ca o sa-ti raspunda ca ce-l de pe foaie laughing... astfel poti sa-i convingi. Cred ca ai prins ideea happy

Bafta laughing

2 răspunsuri:
| Alin_Ionescu_1992 a răspuns:

Tableta este pentru desen. Ti-o spun din experienta. Mouse-ul te ajuta la fel de mult. Ce-i drept. cu tableta poti face unele lucruri la fel de repede, dar te poti descurca si in varianta clasica.

| PissyAndre a răspuns:

Daca vrei sa faci bani, ia si tu bursa la scoala. O sa ai destui bani sa iti cumperi tableta si sa imi dai si mie un dolar (funda) laughing. ce zici? Funda?