| andy5589 a întrebat:

Salut/Buna, cum pot da pe facebook sa imi apara pe wall(perete) ca sunt intr-un loc anume cu cineva, GEN: " Andrey was with Cristi at Craiova "

Răspuns Câştigător
| Bodo a răspuns:

Nu poti face asta decat de pe un telefon conectat la net. Daca ai asa ceva intra pe touch.facebook.com si ai acolo un tab numit "locuri". Dai acolo si iti arata locatiile din zona ta (le detecteaza automat) apoi dai check-in la o locatie si asa iti va aparea pe perete;-)

2 răspunsuri:
| alecsandru15 a răspuns:

Pai ai doua variante:
1.DAi ca esti in relationship cu cineva anume si pui locul actual unde esti
2.Scrii simplu pe perete: Andrey was with cristi at craiova...si sa ii apara si lui pe perete cand vei scrie cristi iti va aparea jos numele prietenului care vrei sa il adaugi

| ubialtau a răspuns:

Pui "@" si o sa vezi ca iti apar mai multe nume, acolo scrii numele userului si gata treaba! fundita!