| Ovidiu a întrebat:

Cand scriu in casuta de mess nu imi arata textul. Am urmat niste pasi unde sa ma duc sa sterg folderul ZONE dar nu este acolo; s-a mai intamplat odata asa si am sters folderul ala iar acum cand am din no aceeasi problema nu stiu ce sa mai fac. Ce sa fac, fara formatare ca am o gramada instalate in PC si imi ia mult timp sa le pun la loc. funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Din ce am observat eu vad ca ai avut sau inca mai ai si BSOD - blue screen! Deci o iei in ordinea asta!
1. Descarca si Curata si tu registrii cu TUNEUP UTILITIES 2011
TuneUp Utilities 2011 v10.0.4010.21 FINAL | Full |
Download link:
http://www.fileserve.com/file/yasRRUD

2. Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)

3. NU VAD SCRISUL PE MESSENGER
Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter,se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi,se da click pe
HKEY_CURRENT_USER,dupa care Software,dupa care Microsoft,dupa care Windows,dupa care CurrentVersion,dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC, sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal... enjoy it.

Respecta ordinea te rog! Succes!