| Adrian1945 a întrebat:

Salut cand vreau sa pornesc pc-ul(Hp Comaq 6000 pro MicroTower) imi apare un mesaj gen,, non-system disk or disk error,, mi-e imposibil sa mai intru in windows asa ca am golit hard disk-ul prin windows repair. Cum fac sa scap de eroarea asta nesuferita si sa pot instala windows de pe usb. Sunt foarte nou aici si vad ca fundita e foarte important asa ca cel ce ma ajuta sa scap de eroare ii voi da o funda si mii de multumiri happy

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Problema e ca sunt sanse mari sa fie bulit hardul dpv fizic, caz in care cam trebuie sa il schimbi...

| Adrian1945 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dap cum era de asteptat HDD-ul murise, scuze ca nu ti-am acordat fundita imediat dupa aflarea problemei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Adrian1945):

Nici o problema. E mort de tot? Incearca faza cu bagatul in congelator, poate-poate...https://www.youtube.com/watch?v=KgDWpacP7Tk

5 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Sistemul de operare iti este dus, asa ca singura solutie e sa ai un DVD cu windows dupa care sa bootezi direct din sistem, ori un USB bootabil de altfel.

| BobocelMihai a răspuns:

Nu iti citeste hardul. pune mana pe el sa vezi daca vibreaza cand calculatorul este pornit. Al 2-lea lucru intra in Bios si vezi daca il citeste. Daca il citeste seteaza in prioritati sa fie cd sau usb primul si hardul al 2-lea si daca il citeste instaeaza din nou windowsul. Dar sunt convins ca nu il citeste calculatorul. Verifica totusi si cablurile care sunt conectate in hard

| Adrian1945 explică (pentru BobocelMihai):

Hard-ul nu e mor din fericire trebuie doar un nou windows.