| UnBaiat439 a întrebat:

Care credeti voi ca e cel mai bun antivirus pentru laptop? big grin
Mersi!

11 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru laptop? Pai exista antivirusi pentru laptop? Interesant...

| gelu1970 a răspuns:

Bitdefender e un bun antivirus insa desi ei spun ca nu incetineste pc sau laptop, nu e adevarat. eu pana acum o luna foloseam norton si pot sa spun ca si-a facut datoria perfect, insa cum nu mai putem de moment sa il folosim moca...am trecut la nod antivirus 8. e putin paranoic insa lucreaza bine. inclusiv e ceva mai usurel decat norton.
multi inclina spre kaspersky. are detectie buna insa pe mine m-a dezamagit. acum cativa ani cand am probat in jur de 100 programe antivirus, kaspersky isi construia faima. il aveam instalat si desi am scos cablul de la net, continua sa imi spuna ca scaneaza reteaua. o minciuna gogonata ce m-a facut sa renunt in a recomanda acest program.

| martzian a răspuns:

Daca ai OS original, eu folosesc varianta (gratuita) de la Microsoft (Security Essentials). Este light, nu consuma resurse prea multe si nu am avut pana acum neplaceri.

| gelu1970 a răspuns (pentru martzian):

Martzian Security Essentials a fost exclus si din topul primilor 10 antivirusi free pentru slabele rezultate. ideal e sa incerci cu alt antivirus, fie el si free.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, malwarebytes e cel mai bun antivirus.

| Resurrection a răspuns:

Bitdefender.

| Resurrection a răspuns:

BiteDefender. Este cel mai bun

| DanielPH a răspuns:

Poti incerca Bidefender, este excelen, detecteaza majoritatea virusilor. Aveam Bitdefender, mi-am bagat Kaspersky si a detectat mai multi virusi, unul era malware.
Imi place ca pot sa il dau la putere maxima, asta fac seara, scaneaza fiecare particica, brutal, eficient, rapid.
Poti seta nivelul de dificultate al protectiei:
Scazut- Pentru performanta.
Normal- Pentru performanta si securitate.
Ridicat- Pentru securitate maxima. (Recomand sa il lasi o seara setat la maxim, il setezi sa se stinga PC-ul dupa ce termina.

| Elynad a răspuns:

Fara bani AVG, cu bani Bitdefender.

| PtroiuDaniel132 a răspuns:

Eu folosesc Eset Nod32, e foarte bun.

| daniel21052000 a răspuns:

Dupa mine bitdefender ar i cel mai bun antivirus. Insa sa fiu sincer eu pe laptop si nu am nici un antivirus si nu instalez alte programe ("pentru a mari viteza pc ) deaorece il ingreuneaza mai rau.