| BogdanRoxanaDove a întrebat:

Salut,

Cat ma costa un logo? Stie cineva cam care este un pret ok pentru un logo personalizat pentru mine? Doresc ceva simplu, fara eforturi uriase. (Dispun de un mic buget si vreau sa stiu daca ma incadrez, sau trebuie sa mai astept o perioada).

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Bogdn10 a răspuns:

Buna,

Un logo face parte dintr-un pachet mai mare care defineste un brand. Acest logo poate si trebuie sa fie in legatura, in aceeasi poveste, cu toate celelalte componente ale brandului companiei dumneavostra. Adica logo-ul trebuie sa se potriveasca in culori, stil, idee cu site-ul si cu cartile de vizita (cel putin).
In cazul in care doriti un logo simplu costa de la 300 EUR facet de un freelancer, pana la 900-1200 EUR facut de o agentie.

Costul unui logo are legatura cu restul imaginii brandului dumneavoastra.

Eu am lucrat pe partea de branding cu cei de la agentie si mi-au facut treaba buna la un buget mic (http://growwwise.com/branding-agency/). Sper sa va fie folositoaare explicatia mea.

Cu respect!

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde de cine ti-l face, cat de "complex e", etc. Cauta niste designeri sau pe google sau pe fiverr sau oriunde, si iti gasesti "logo ieftin" ori gratis ori foarte ieftin.

| danbnz a răspuns:

Il fac eu, cat oferi si ce cerinte ai...
Lucrez de 15 ani cu corel si photoshop.

| andreivok a răspuns:

Depinde super mult de ce buget ai. Am vazut ca au fost recomandati cei de la http://armeanu.ro cu care am colaborat si eu. Super echipa!

| raducanuu a răspuns:

Salut! Preturile pentru un logo difera foooooarte mult in functie de experienta design-urului si de buget. Poti gasi freelanceri care iti pot face un logo cu 50 - 300 euro, dar poti apela si la o agentie de branding care poate ajunge pana la 10000 euro.
Eu ii recomand pe http://armeanu.ro. Ii poti contacta cu cateva intrebari si vezi unde te incadrezi. Succes! :)