| thequestionMARK a întrebat:

Salut,ce carte pentru inceperea programarii in java imi recomandati?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce experienta in programare ai?

| thequestionMARK explică (pentru suntserios):

NU am...

| suntserios a răspuns (pentru thequestionMARK):

Pai daca nu ai deloc experienta in programare de ce vrei sa incepi cu Java? Java e un limbaj greu, un limbaj strict orientat obiect. Nu se incepe niciodata programare intr un limbaj orientat obiect.

Invata bazele programarii mai intai, pseudocod, algoritmica, structuri de date samd. La fina le pui in practica intr o maniera procedurala.

Iti recomand C/C++.

http://www.cplusplus.com/

| AdrenalinTm a răspuns:

Java script