| andrei056 a întrebat:

Salut, ce inseamna mecanica jocului? Inseamna mecanica de la fizica sau ce?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna modul de functionare a jocului.

| alex495 a răspuns:

Inseamna mai mult instructiunile jocului. In sensul cum merge treaba in joc, ce ai de facut etc

| 2EXA a răspuns:

Depinde despre ce vorbim.Mecanica unui joc e putin cam prost spus.Mai exact mecanica unui boss, mecanica unui dungeon.Asta inseamna cu alte cuvinte, pasii pe care trebuie sa ii faci spre a bate un boss.
Sa spunem ca la un anumit moment bossul are un atack, iar tu trebuie sa ii faci counter in secunda respectiva.( Asta inseamna mecanica, sa stii ce face respectivul iar tu sa il contrez impreuna cu echipa ta).Nu are treaba cu fizica big grin.
Sper ca ti-am fost de folos si ai inteles. :*
Good luck with ur games bro.