| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de placa video AMD R9 290?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce parere sa am? E o placa video, ce sa zic mai mult de atat... http://bit.ly/1v6EE0r...

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

E buna nu e buna, se merita pentru banii aia nu se merita. cateodata cred ca raspundeti la hoha intentionat. linkul ala nu merge.

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca scoti punctele, merge. Si da, normal ca e buna. Si in general de la radeon merita daca vrei doar gaming.

| buzucan a răspuns:

De ce nu un 970-980 gtx?

| anonim_4396 explică (pentru buzucan):

Nu e alegerea mea asta, cum am zis este pentru un amic. ii s-a pus lui pata pe placa asta video, si m-a intrebat ce si cum si am zis sa vad si parerea la altii.

| Jipa95 a răspuns:

E un monstru. Racirea de tip turbina e ok, dar la turatii mai mari devine cam galagioasa. In rest ce sa mai zic.o placa ok.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Doar "ok"? am vazut pe net ca e mai buna in multe cazuri ca gtx 770 si la multe ajunge chiar si 780. "monstru" te-ai referit si la performante sau doar la zgomot?

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vazut bine e mai buna decat alea. Ca si performante, placa e un monstru;)
Dar de asta : http://www.pcgarage.ro/......5-512-bit/ ce zici? Este mai ieftina decat http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/radeon-r9-290-4gb-ddr5-512-bit-2/

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Am vazut pe internet cate video cu stress test, si se aude ca dracu intr-adevar laughing. mai ales cel cu 3 aerisiri e aiurea rau. oricum am vazut acum pe youtube si gtx 780 si cel putin ala suna calumea, nu o sa am probleme laughing. dar un amic de al meu vrea sa cumpere placa asta video, sunt curios ce va face, ca la pret si performante e buna, dar se aude naspa de tot.

| Gabriel_Maxim_1994 a răspuns:

Daca la asta te referi :http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-R9-290X.105758.0.html...
E BOMBA ATOMICAAAAA!
Iti merge orice joc, absolut orice joc 2014 tot ce vrei, la ultra settings 1920x1080 foarte bine.
Daca ai bani de ea ..cumpar-o cu incredere :D