| Leiter_Arbeiter_1993 a întrebat:

Ce parere aveti despre HP pavilion dv7-7001sq si placa lui gt 630m? Credeti ca vor rula macar pe minim jocurile acestea http://www.geforce.com/games-applications? Cat timp va putea rula placa video jocurile?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Gt 630m ruleaza de la mediu in sus tot ce e pe piata la ora actuala(asta daca e ecrand e 15.6 inch). dar laptopul de care spui tu, poate fi cea mai mare greseala posibila. cum sa dai 4000+ lei pe un laptop ce nu face ca si performanta nici 3000? Ps: vrei gaming, vrei pu puternic, uite un sfat:
http://bit.ly/U50RfW
Lenovo e o firma de incredere, sa nu te sperii, sa zici ca nu e buna. cpu este din ultima generatie de i7, ram ajungeau si 4 gb, dar na, is 6, iar placa video e numai buna de rulat jocuri, de cam 2 ori mai puternica decat 630m.

| Leiter_Arbeiter_1993 explică (pentru sltlp):

Ce zici de y580 ultima generatie? Costa 4999 lei?

| sltlp a răspuns (pentru Leiter_Arbeiter_1993):

Nu prea cred ca mertita diferenta. 2. am vazut ca te orientezi spre gaming, nu ai vrea un desktop, ca performantele in acesti bani sunt cel putin duble. 3., doar ca idee, daca vrei sa cumperi ceva de la pcgarage poti folosi voucherul 6WXBQPKQ, nu e mult, dar e ca un merci. 4. Ca si magazine online recomand eMAG si pcgarage. 6. sa imi raspunzi la 2.

| Leiter_Arbeiter_1993 explică (pentru sltlp):

Da,atunci de ce am mai bagat placa video in seama, ca pc logic ca e mai bun si mai ieftin dar vreau si un laptop nu am incercat experienta asta gaming pe laptop. Dupa parerea ta care sunt cele mai bune, fiabile eu cred asa:
1. Apple-tin mult la baterie, fiabilitate buna nici pe cum pret modest sau sa fie de gaming
2.Toshiba-componentele lor se gasesc si la Apple dar sunt mai bune la gaming decat Apple
3.Dell-care au Alienware si sunt speciale pentru gaming
4.Sony Vaio-cinematograful portabil perfect
5.HP-sunt cele mai bune la sunet putin pentru gaming
Imi permit unul pana in 1000 de euro mai mult nu tu ce recomanzi cu siguranta?
Multumesc!

| sltlp a răspuns (pentru Leiter_Arbeiter_1993):

1. eu nu gandesc ca tine
2. nu conteaza ce producator e ca s iti dai seama pentru ce sunt. spre exemplu, la Apple e oarecum corect, dar acolo e altceva, au preturi uriase. ai zis ceva de Toshiba, ceva de cmponente. pai toate au placi video fie de la radeon, fie nVIDIA, sau procesoare Intel/amd, etc. producatorul face un singur lucru, alege piesele, ii da carcasa, ecranul si design-ul.
Hp nu sunt recomandate pentru gaming, deoarece racirea este de o calitate ingrozitoare. din punctul meu de vedere acestea sunt singurele variante care sa merite. http://bit.ly/RaIsJV