| DantieR a întrebat:

Ce placa video as putea sa instalez in combinatie cu acest PSU? Pe langa folosesc un i5- 3550, un HDD si 4 GB RAM DDR3. Am atasat doua poze, una cu sursa de alimentare si una cu porturile PCI. Eu as dori sa imi cumpar o placa video AMD Radeon RX 550 dar nu sunt sigur daca va merge. Multumesc.

http://imgur.com/a/gYzeeJO

Răspuns Câştigător
| iMihai98 a răspuns:

Salut, parerea mea e ca prima data sa iti mai iei o placuta de ram, deoarece 4 gb sunt foarte putini odata, iar a2a oara in dublu channel jocurile merg mult mai bine.
Totusi, sursa ta este foarte mica, 250W sunt putini, pentru orice placa video ai vrea sa pui. Te sfatuiesc, pe langa cei 4 gb de ram sa iti ie o alta sursa de 400W care ar trebui sa fie suficienta.
Ca placa video, 550 e destul de slabuta (https://gpu.userbenchmark.com/......49vs3925), daca n-ai bani acum iti poti lua mai tarziu sursa, ramul si placa video, pe care o poti lua fara alimentare separata si o poti cauta pe olx, dar daca nu vrei sa-ti iei alta placa iti poti lua si 550, fiindca nu e chiar cea mai rea placa.

1 răspuns:
| DantieR explică:

Cineva?