| hulkwirine a întrebat:

ce sa aleg intre Nokia si HTC!
deci vreau sa-mi iau un telefon nou!
dupa ce am privit putin pe gsmarena.com am decis sa aleg intre
Nokia lumia 610
HTC wildfire s
sunt cam preturile la fel, putina diferenta!
dar nu stiu pe care sa-l aleg fiecare e bun in felul sau
HTC - imi place ca are jocuri mai bune si aplicatii de tot felul
Nokia - e mai nou, cu windows phone sound mult mai mare!
pe care sa-l aleg?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu sunt la fel. Sunt diferente destul de marisoare intre ele. Difera si rezolutia video si ecranul
(Nokia 4.7 inch, HTC 4 inch). E mic HTC.
Are 10 cm. Nokia 12 cm. In unele cazuri marimea conteaza.
Ce folos ca are aplicatii mai multe daca nu te poti bucura de un ecran pe masura. Deasemeni Windows 7 mobile
nu se compara cu android.
Nu stiu, poate pentru tine nu are importanta si dimensiunea, dar eu era cat pe ce sa i-au teapa cu un telefon mic. Noroc ca mi l-au primit inapoi.
Nu te mai lua dupa gurile rele cu Nokia. Eu as merge pe Nokia, dar alegerea e ta.

| JASMYNA88 a răspuns:

HTC e mai ok. mie mi se pare k Nokia a ramas in urma din cauza neadaptarii la android

| K13 a răspuns:

Recomand HTC. Sunt printre cele mai bune telefoane de ani buni. Au procesoare foarte bune si nici nu se simte la un multi-task.

Singurul Nokia care l-as recomanda, este Nokia 808-PureView - care e super pentru poze, are 41MegaPixeli.

Oricum, eu-mi pastrez ideea cu HTC, e un adevarat SmartPhone.

| andy2598 a răspuns:

Daca ai nevoie de multe aplicatii ia-ti HTC, dar eu ti-as recomanda Nokia deoarece wp ruleaza cam la fel pe mai toate smartphonuri, iar android are unele defecte si buguri.