| Dinu_Gabriel_2002_Av5q a întrebat:

Salut, ce trebuie sa fac daca procesorul telefonului se încinge foarte tare repede? Ma refer la 34-37 grade fără să stau pe el

15 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ai putea sa nu-i mai monitorizezi temperatura daca tot nu stii sa interpretezi datele.

| flixbuster a răspuns (pentru xerxes1):

Cred ca la peste 38.5 ii da Nurofen si Panadolwinking

| xerxes1 a răspuns (pentru flixbuster):

Supozitoare.

| EcceHomo a răspuns (pentru xerxes1):

Uneori,temperatura ne indică dacă suntem sau nu în perioada de ovulație, e imperios necesară monitorizarea.Ai văzut bine că sunt aplicații care ne spun dacă am rămas grele...happy

| YingYang a răspuns:

34-37 e perfect normal.
Al meu se incinge pana in 47 grade si nu numai. N-are nimic telefonul tau.

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru YingYang):

La mine e problema ca se încinge până la 37 grade fără să umblu pe el deloc

| GabiLeonte2 a răspuns:

Verifica daca nu ai ceva aplicatii suspecte. Da i un reset la setarile din fabrica. Ceva se intampla in fundal incat se incinge. E singura chestie posibila. Daca e de la procesor. Daca se incinge cand e la incarcat...e posibil sa fie de la baterie.

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru GabiLeonte2):

Cand dau la întreținere telefon la curățare memorie imi scrie că se închide 2 aplicatii de fundal care ar fi alea am j5 2016

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru GabiLeonte2):

Cand e la încărcat nu se incinge

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru GabiLeonte2):

O sa incerc varianta ta mersi

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru GabiLeonte2):

Am dat resetare si nu s-a intamplat nimic acum se misca si mai greu

| GabiLeonte2 a răspuns (pentru Dinu_Gabriel_2002_Av5q):

Ai monitorizat temperatura cu un termometru laser? pentru ca softurile uneori o dau in bara. Plus ca conteaza foarte mult si temperatura din camera... daca la tine in casa sunt 30 de grade nu e nimic anormal sa se incalzeasca telefonul

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru GabiLeonte2):

Am folosit aplicația cpu-z pentru a vedea temperatura si grade în camera sunt max 25 daca il dau la service îi poate face ceva?

| GabiLeonte2 a răspuns (pentru Dinu_Gabriel_2002_Av5q):

Maybe. Nu pot sa iti dau un raspuns la saa ceva. Dar verifica sa nu fie si de la husa.

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru GabiLeonte2):

Nu am husa dar tot îți dau funda? o sa imi iau alt tel