| acer12343 a întrebat:

Salut cine poate sa ma ajute am nevoie sa stiu cum se leaga(unesc)doua prize si un bec la o sursa de curent.Deci am o sursa de curent, 2 prize un bec si intrerupator.Am facut si o mica schema (le-am numerotat pentru a ne fi mai usor sa ne intelegem)http://www.fileshare.ro/e28944257.Am reusit sa leg intrerupatorul cu becul si cu o priza, insa nu o pot lega si pe a doua la acest circuit(mentionez ca prizele trebuie sa fie legate in paralel). cine ma poate ajuta ii ramin dator.

1 răspuns:
| iccecrim a răspuns:

Eu zic sa cauti pe net sau sa te adresezi unui om ce este bun in asta, iar daca iti trebuie pentru scoala, gandeste-te de unul singur si nu cauta solutii pe net, mai ales pe TPU, aici nu se fac temele pentru acasa, in orice caz eu cred ca si singur te vei descurca daca vei mai munci un pic si daca te vei mai gandi, rationalizeaza si ai sa faci rezultate! Papa, si succes cu asta, sper ca totul sa-ti mearga super de bine, funda?