| virus29 a întrebat:

Salut cpu > intrebarea suna asa: intr-o noapte a fost o furtuna si am avut pc-ul conectat la priza dar nu pornit, cred ca mi-a bulit placa de retea ca de atunci nu imi mai functioneaza internetul (am luat si alta placa de retea dar tot nu merge), m-am uitat prin device manager si am observat ca nu imi functioneaza un driver: realtek rtl 8139\810x, jos in dreapta pe desktop unde arata conexiunea scrie - local area conection, network cable conection si arata x-ul acela rosu (prin control panel la msn scrie unavailable device missing > ce credeti ca e de facut? respectele mele si >funda

1 răspuns:
| omide a răspuns:

Suna si tu la furnizorul tau de net si spueni sa verifice switch-ul de la el