| AnutA15 a întrebat:

cu telefonul meu se intampla ceva ciudat.cand incerc sa sun pe cineva imi apare apel teminat ( sunt pe reteaua vodafone dar nu am abonament ) ce sa fac in legatura cu asta?

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand ar trebui sa inceapa sa-i sune aparatul sau cand ar raspunde cel pe care il suni? In orice caz, eu cred ca este o problema de soft, aparatul tau receptioneaza un semnal din retea pe care il interpreteaza gresit ca si cum celalalt ar inchide telefonul. Incearca sa "resetezi", adica scoti acumulatorul si cardul din telefon si il lasi asa vreo 5 min, dupa care il reasamblezi, daca nu merge nici dupa atunci du-te la service, probabil ca softul trebuie incarcat din nou.

| JiHyun a răspuns:

Poate acea persoana are telefonul inchis, descarcat, sau poate nu mai ai credit.