| GabytzuXxXx a întrebat:

Unde as putea afla cati bits are placa mea video? Vreau sa imii cumpar una noua si vreau sa stiu si daca trebuie sa se potriveasca cu nr de bits al procesorului meu... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Th3DJBiscuit a răspuns:

Apesi pe butonul START(stanga jos)>run>scrie acolo "dxdiag">ENTER>apesi pe TAB-UL display si ai acolo tot ce trebuie sa stii despre placa video (pentru windows xp vista) daca vrei pentru windows 7 sau 8 intra in start bar si cauta si tu RUN si fa ce skrie mai sus FUNDA?

2 răspunsuri:
| bistrita1984 a răspuns:

Intri la start - run-tastezi acolo (dxdiag)si ok, o sa se deschida o fereastra si mergi cu cursoru pe display dai click si iti afiseaza acolo approx.Total memory:...

| HaLLuc1NogeN a răspuns:

Placa video trebuie sa fie compatibila cu placa de baza nu cu procesorul, indiferent de biti

Daca placa ta de baza are slot PCI-express poti pune orice placa video PCI-express, chiar daca e ddr2, 3,5