| britney4kevin a întrebat:

Am un frate pe care l-am prins ca se uita la filme pentru adulți pe telefon, cum fac să îi blochez site-urile respective? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

N ai ce sa i faci, gaseste el o modalitate
Oricum, chestia asta o sa trebuiasca sa o rezolve singur (cand o sa vada ca nu i se mai scoala si rade o fata de el n o sa se mai uite)
Plus ca n a murit nimeni de la asa ceva, cred

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Telefonul lui a fost pângărit, trebuie exorcizat.

| Alyra a răspuns:

Dacă blochezi câteva site-uri nu rezolvi nimic. Există multe altele.
Spune-i că nu e bine ce face.
Câţi ani are?

| Nitunitu a răspuns:

Ok.

Daca ii blochezi acesul la filme cu continut adult pe telefon va cauta sa cumpere reviste cu banii de buzunar. Daca nu ii se va oferi de la magazin pentru ca este minor o sa puna pe cineva mai mare sa cumpere pentru el.

La 12 ani ma uitam in obor dupa biciclete si la magazin dupa surprize turbo ca sa ma joc lipa.

Trebuie sa intelegi ca tehnologia a evoluat, internetul este la indemana oricui, mancarea modificata genetic da hormoni la fete cat si la baieti si incep sa li se dezvolte dorinta sexuala mult mai repede si tot asa...

Am o cunostinta care are o fata de 13 ani si isi pune mari semne de intrebare in legatura cu treaba asta.

Fratele tau nu este un caz unic si traieste intr-o asa lume. Ocupa-i timpul foarte mult si cauta sa il ajuti sa se indrepte catre un sport chiar de la varsta asta. Ii va distrage atentia si va fi mai bine.