| alecs94 a întrebat:

Salut, cum curat tastatura de la laptop?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca tastele sut murdare, umezesti o carpa cu solutie de alcool izopropilic 60%, opresti laptopul, scoti bateria si stergi tastele fara sa pulverizezi lichid pe ele, doar cu carpa umeda. Daca nu ai alcool izopropilic merge solutia de sters geamuri. Inainte de asta e bine sa aspiri tastatura, sa scoti eventualele impuritati dintre taste. Succes!

3 răspunsuri:
| vladucu a răspuns:

Mai intai o aspiri si apoi a dai cu un sprei special si o stergi si exista si posibilitatea de a o desface buton cu buton dar recomand sa nu te grabesti si sa mai cauti pe sfantu google(Doamne iarta-ma) cum se desfac corect. Funda daca te-am ajutat

| sceptic a răspuns:

Cu o pensula mai aspra, de obicei o primeste odata cu laptopul thinking

| Lovely_6403 a răspuns:

Am si eu problema asta. E chiar enervant! Intra pe sub butoane. Chiar nu stiu. O idee ar fi sa bagi ceva subtire si sao tragi la suprafata. Bine... scuze, cred ca e un raspuns stupid.

pa!