| tigru1 a întrebat:

Cum fac calculatorul sa buteze de pe stick? nu laptopul, calculatorul...in bios nu am optiunea Boot from USB Device..VA ROG DAU FUNDITA

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu contează. La majoritatea nu apare. Închide PC-ul cu totul şi bagă stickul în USB cu el stins. Aprinde-l şi intră în BIOS. Acum o să-ţi apară la opţiuni. Dacă tot nu-ţi apare înseamnă că nu merge şi pace. Nu suportă placa de bază sau trebuie actualizat BIOSul. Dar sunt slabe şanse. 99% merge dacă faci ce ţi-am zis la început.

| express11 a răspuns:

Poate scrie pendrive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi intri pe stic cand esti pe pc. Sa nu mai stiu exact. Eu stiu ca am facut chestia asta..Am uitat cum.N-am mai butat de mult.

| ombladon a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu habar n ai ce vrea el sa faca, vorbesti ca sa te afli in treaba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pornire apesi F5 sau Esc depinde de pc aici! Intri in Bios si te duci la Set primary boot device(stickul trebuie sa fie introdus deja) si il selectezi! Apoi pc se va reporni si va aparea pe ecran press any key to boot!