| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cum fac în asa fel încât Orange să nu îmi dea numarul de telefon politiei dupa ip gasit si cum fac sa sterg logurile ip la ISP Orange ..gen vreau sa ia curat ISP?

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești obsedat rău de tot de problema asta!
Dacă vei fi iertat, sunt 100% sigură, că vei recidiva cu fapte asemănătoare, pe motiv că nu ia nimeni in serios sesizările. Un duș cu apă rece nu strică.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Mi-am înjurat șefii de la o instituție în pui mei, cei drept și-o meritau, dar acum sunt disperat ca o sa ma găsească si ma da afără ca se aude ca s adat la poliție mai ales si din cauza altuia care a jignit si mai rău...tu nu ai fi obsedată daca erai în locul meu?

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru injuraturi primite s-a dus la politie? glumesti, face cineva asa ceva? ala e un FATALAU. Daca erau amenintari mai inteleg dar asa injuraturi iti poate da si cineva care iti greseste numarul si te confunda cu altcineva. Ce fatalai mai sunt unii.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai fi speriat! Nu se întâmplă nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand iti injuri sefii la firma la care lucrezi, denota prostie din partea ta. Oricum nu rezolvi nimic. Cauti necazuri si nu stii cum.

| Catrice a răspuns:

Te faci boss la Orange sau dai șpagă 1, 000, 000€hee hee

| Zuzu1991 a răspuns:

NU ai cum... DUPA
inainte, poate, metode de ascuns IP si alte chestii
insa dupa ce s-a consumat faptul, e numai politica Orange si, mai ales, daca politia primeste mandat sau nu (pentru injuraturi fara amenintari mai greu primesc mandat)

| mastadont a răspuns:

Cel mai simplu răspuns este că nu ai cum. Companiile de telefonie au obligația să țină evidența utilizatorilor prin ip sau chiar și conversații un timp, cred că aproximativ 6 luni, în caz că poliția le cere.

| LittlePoppy a răspuns:

Am vazut ce raspunsuri ai primit si m-am uitat pe intrebarile tale.
Orange este obligat sa dea toate datele. nu doar numarul de telefon.
Ai un amic la Orange si ti-a resetat IP-ul? Nu e ilegal Dar, face si chestii ilegale? Nici o problema, amicul are superiori. Poate il tragi si pe el dupa tine. Nu poti iesi curat. Exista un istoric al IP-urilor, al numerelor de telefon si al activitatii de pe telefon.
Esti speriat? De ce nu ai gandit inainte de a face fapta?

| Simpatic a răspuns (pentru LittlePoppy):

Si tu inainte sa dai astfel de raspuns de ce nu te uiti la ce s-a intamplat per ansamblu, a dat niste injuraturi unor idioti.
Asta e chestie de puscarie in viziunea ta de legiuitor...
hai pe unii sa-i condamnam ca acorda injurii iar pe alte gunoaie politice care au distrus tara asta si au facut evaziuni atat de mare sa-i lasam liberi, toti care injura sa fie la puscarie si sanctionati aspru happy

| LittlePoppy a răspuns (pentru Simpatic):

Gunoaiele alea politice au fost votate (ca meritorii) exact de cei ce injura mereu la orice si cred ca asa e normal. Gunoaiele alea politice sunt exponentul injuriosilor. Cand injuriosii aleg, nu pot alege altceva decat ce-i reprezinta. Apropo de "prosti, da' multi"!