| Denis06 a întrebat:

Cum pot afla ce tip de conectori are aceasta placa video pentru sursa.Sursa mea are 6 conectori si nu stiu daca merge.Multumesc anticipat. Funda!
http://www.emag.ro/......E78FKBBBM/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Radeon 7750(adica ce ai tu acolo in link) nu necesita conectori separati de alimentare. Doar o pui pe placa de baza si atat, nu conectezi nici un cablu de la sursa;

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video nu se conecteaza la sursa ci la placa de baza. Pe placa de baza trebuie sa fie un conector micut cu 3 picioare. Sunt standard. Daca-mi spui denumirea corecta si completa a placii de baza te ajut.

| Denis06 explică (pentru Salontanul):

Placa de baza->asrock FM2A75M-DGS...stiu ca se pune pe placa de baza dar fosta mea placa video trebuia conectata si la sursa

| Salontanul a răspuns (pentru Denis06):

Placa ta de baza are un conector electric pentru placa video in locul unde scrie XfastRAM.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru individul caruia i-ai dat funda degeaba sa-i spui ca acele coolere care sunt pe placa video nu merg cu aer ci cu curent. Deci: placa are alimentare.