Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face ca o persoana sa nu-mi mai vada postarile pe facebook si s-o elimin definitiv din lista mea?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ca sa o elimini definitiv din lista ta, intra pe profilul persoanei respective si da click pe rotita aceea de langa mesj(in dreapta) si -> Raporteaza/Blocheaza. Din acest moment acea persoana nu iti mai poate accesa contul, nu mai exista pentru tine pe facebook.
Bafta!

| kitten95 a răspuns:

Ori o blochezi, ori ii dai unfriend. daca blochezi persoana respectiva e mai bine pentru ca nu mai poate sa iti dea cerere de prietenie.

| slowswag a răspuns:

Daca o elimini, iti mai poate vedea postarile.
Din cate stiu nu ai cum sa faci sa nu iti mai vada postarile. Poti sa ii dai ban si astfel nu mai poate comenta la postarile tale big grin

| DeutssDee a răspuns:

Trebuie s`o blochezi`! Adica intri sus in dreapta unde ai deconectare si acolo ai setari confidentiale. Dai jos de tot si acolo ai block sau blocare `! Si acolo ai blocarea persoanelor sau aplicatiilor dai la persoane si scrii numele persoanei`!

| An3treiu a răspuns:

Foarte simplu te duci la setari confidentiale si dai blocare persoana sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Prk_Radda_1993 a răspuns:

Salut. Du'te in dreapta sus la sageata de langa poza ta de profil in miniatura. Click pe ''setari de confidentialitate''. Dupa asta, du'te in jos pe pagina, si click pe ''Persoane si aplicatii blocate''. Acolo, dupa ce completezi spatiile respective, poti bloca persoane. Sper ca te'am ajutat.Bafta!big grin