| kboom a întrebat:

cum pot mari dimensiunea discului C unde e instalat Win 7?
ca am pus 25 Gb dar vreau sa o maresc pina la 50Gb...dar fara a schimba Windowsul.!

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Daca mai ai si alte partitii in afara de C, poti folosi un manager de partitii pentru a micsora una din celelalte partitii, iar spatiul ramas sa-l poti adauga la C. Este un pic cam riscant dar poti face ce vrei tu, eu iti recomand EASEUS-Partition-Manager. Iti recomand sa faci o copie de rezerva pentru eventuale probleme. Programul este foarte bun, am marit si eu o partii cu el la mai multe persoane, dar am avut si o problema (in timpul modificarilor a dat o eroare din vina hdd) am avut noroc ca am facut copie de rezerva. Succes!

| JustCosmin a răspuns:

Acest lucru nu este posibil. Daca vrei sa mofici partitia C, trebuie sa reinstalezi sistemul de operare.

| Sihastrul a răspuns:

Se poate, dar mai inainte trebuie sa defragmentezi toate unitatile si foarte mare atentie, urmeaza exact pasii.
http://www.videotutorial.ro/? p=679

| SuicideSilence a răspuns:

Acronis disk director